Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 3 w Żorach – 29.05.2015

W dniu 29 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Żorskich Twórców Kultury odbył się Dzień Patrona. Tematyką tegorocznych obchodów była Fotografia. Głowną atrakcją tego dnia był zaplanowany wspólnie konkurs fotograficzny dla dzieci klas 0-6. Gośćmi były znane w mieście Żory osobistości ze świata fotografii – Rafał Kalinowski – Prezes Żorskiego Klubu Fotografii KADR przy MOK Żory, Tomasz Krenkiewicz, Leszek Lesiński oraz Dariusz Cybul. Z ramienia Towarzystwa Miłośników Miasta Żory obecny był Mateusz Malaca.

Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej szkoły, na które przeprowadzono krótkie warsztaty fotograficzne dla dzieci. Następnie grupy uczniów wraz z opiekunami, nauczycielami, rodzicami i gośćmi wyruszyli w plener, aby uchwycić ciekawe kadry, wg wskazówek, które wcześniej otrzymali. Ostatecznie każda grupa złożyła dwa zdjęcia, które wzięły w konkursie. Przy drzwiach zamkniętych odbyła się narada jury, która wyłoniła cztery wyróżnione zdjęcia. Jak sami podkreślają, prace były na wysokim poziomie i śmiało mogą konkurować z profesjonalnymi ujęciami klubu KADR.

Dodatkową atrakcją tego dnia była wystawa starego sprzętu fotograficznego, który dostarczyli nasi goście, jak również nieobecni świata fotografii. Dzieci wraz z rodzicami mogli również podziwiać galerię zdjęć, która obrazowała osiągnięcia w tej dziedzinie naszych miejskich profesjonalistów.

Dziękujemy Dyrekcji szkoły za zaproszenie i cieszymy się, iż mogliśmy przyczynić się do propagowania kultury wśród najmłodszych w ciekawy dla dziecka sposób. Gratulujemy udanej imprezy i licznie zgormadzonej młodzieży za zaangażowanie w organizację tego święta.


 Foto: Rafał Kalinowski

Leave a Comment

Scroll to Top